İlgi alanları

 • Spor yaralanmaları ve spor cerrahisi

İster yarışmacı ister sadece parkta yürüyen biri olsun spor yapan herkes spor yaralanmalarına adaydır. Kas-tendon yaralanmaları, bağ ve menisküs yaralanmaları, kıkırdak hasarları en çok görülen spor yaralanmalarıdır. Zamanında ve doğru tedavi ile spora devam etmek mümkündür.

 • Artroskopik diz ve omuz cerrahisi

eklem rahatsızlıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan minimal invazif (küçük deliklerden kamera ile yapılan) ameliyatlardır. Menisküs yırtıkları, bağ kopmaları, kıkırdak hasarları omuzda kas yırtıkları ve sıkışmalar gibi problemlerin cerrahi tedavisi bu yolla yapılabilir. Çok küçük kesilerden yapıldığından geleneksel yöntemlere göre daha düşük komplikasyon oranlarına sahiptir ve hastaların günlük hayata dönüşü daha hızlıdır.

 • Diz bağ yaralanmaları on çapraz bağ cerrahisi

Çoğunlukla dizde dönme sonrası meydana gelen en sık spor sırasında yaralanan dizin en önemli bağıdır. Kopmasında erken dönemde dizde aşırı şişme ağrı ve hareket kısıtlılığı kronik dönemde ise boşluk ve güvensizlik hissi olur. Artroskopik yöntemle hastaya göre seçilen teknikle cerrahisi sonrası spor faaliyetlerine ve günlük yaşantıya dönüş sağlanır.

 • Kıkırdak problemleri, diz enjeksiyonları, kök hücre

Sık kullanılan adıyla kireçlenme yani osteoartroz toplumumuzda yaygın görülen bir sağlık sorunudur. İlerleyen dönemlerde hastaların yaşam kalitesini oldukça bozan bu rahatsızlıklarda cerrahi protez tedavisinden önce de yapılabilecek bazı etkili tedavi yöntemleri mevcuttur. Diz içerisine yapılan çeşitli enjeksiyonlar, fizyoterapi, egzersiz, kilo düzenlemeleri ile şikayetler ciddi bir oranda azalır.

 • Diz kalça ve omuz protez cerrahisi

Herhangi bir sebeple hasar görmüş ve ileri derecede osteoartozu olan (kireçlenmiş) eklemlerin özel tasarlanmış yapay eklemlerle değiştirilmesi işlemidir. Hastalar şiddetli ağrı hareket kısıtlılığı ve günlük yaşam kalitesinde bozulmadan şikayetçidir. Ameliyat sonrası ertesi gün yürümeye başlayan hastalar tüm bu şikayetlerinden kurtulup hızlı bir şekilde sağlıklı hayatlarına dönerler.

 • Travma cerrahisi
 • Kaynamamış yada kötü kaynamış kırıklar
 • Kemik iltihapları tedavisi

Osteomyelit kemiğin herhangi bir sebeple oluşmuş enfeksiyonudur. Doğru tanı ve uygun cerrahi tedavi ile yüz güldürücü sonuçları olan tedavi süreci sabır gerektiren bir rahatsızlıktır.

 • Ayak deformiteleri, halluks valgus

Ayak başparmağının şekil bozukluğu, dış doğru dönmesi ve iç tarafında ağrılı şişlik ayakkabı giyememe gibi şikayetlere sebep olan rahatsızlık daha çok bayanlarda görülür. Ailesel geçiş oranı yüksektir. Tedavisinde rahatsızlığın şiddetine göre koruyucu yada dışardan düzeltici tedaviler olduğu gibi cerrahi tedavi sonuçları da oldukça yüksek başarı oranına sahiptir.

 • Omurga hastalıkları cerrahisi bel ve boyun problemleri

Günümüzde çok sık görülen bel ve boyun şikayetlerinin büyük kısmı omurganın yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır. Bunların tedavisinde günlük yaşam modifikasyonları ilaç tedavileri fizyoterapi manuel terapi gibi yöntemler kullanılabilmektedir. Nadiren cerrahi tedavi gerektiren durumlarda cerrahi tedavi sonuçları oldukça başarılıdır.

 • Skolyoz takip ve cerrahisi

Omurganın eğriliği şeklinde görülen deformitedir. Kız çocuklarda daha sık görülür. Tüm toplumda görülme oranı %2-4 arası iken bu vakalrın yaklaşık %10 unda cerrahi tedavi gerekir. Bilinen sebepleri olmakla birlikte büyük oranda sebebi bilinmemektedir. Tedavisinde hastanın takibi fizik tedavi korse ve cerrahi tedavi seçenekleri vardır. Hastanın yaşı eğriliğin derecesi ve ilerleme hızı vs gibi birçok faktör değerlendirilerek doğru tedavi yöntemi/yöntemleri seçilmelidir.