Migren tedavisi çok meşakkatli bir süreçtir. Botoks son zamanlarda bu karmaşı ve zorlu süreçte en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Migren şüphesiz kişinin katlanamayacağı hastalıkların başında yer alır. Yıllarca süren bu ağrı normal baş ağrısı ile karşılaştırıldığında migren çok daha ağır basacaktır. Sürekli ilaç kullanmayı gerektirmesi ve kimi durumlarda ilaç kullanımının yetersiz olması, farklı yöntem araştırmasına neden olur.

Migren Botoks Nedir?

Migren botoks uygulaması migren kaynaklı baş ağrılarını gidermek adına belirli noktalara uygulanan botokstur. Botoks normal şartlarda estetik amacıyla kırışıklıklardan kurtuşmak için kullanılır. Ancak ilerleyen teknoloji ve botoks uygulamasının da etkilerinin gözlemlenmesi ile birlikte farklı amaçlar uğruna kullanılıyor. Kişilerin katlanılmayacak baş ağrıları ve migren atakları için migren botoks yaptırdığı da biliniyor.

Migren Botoksu Kimlere Yapılır?

Migren tedavisinde botoks ileri düzeyde migren ağrıları çeken kişiler tarafından yaptırılmaktadır. Çoğunlukla herkese uygulanabilmektedir. Fakat belirli özellikteki kişilere yaptırılmaması gerekiyor. Örneğin hamileler, botoks maddesine alerjisi olanlara yapmamak daha doğrudur.

Migren Botoksunu Kim Yapar?

Bütün botoks uygulamalarında olduğu gibi herkes tarafından migren tedavisinde botoks uygulaması yapılamaz. Alanında uzman kişiler tarafından sadece migren kapsamında değil genel olarak botoks yapılmalıdır. Botoks bilinenin aksine oldukça riskli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Uygulama malzemesi doğru dozda ayarlanmadığı müddetçe zarar ortaya çıkabilir.

Migren Botoksu Ne Kadar Gider?

Migren botoksu sık uygulanan yöntemler arasına girse de bütün botoks uygulamalarında olduğu gibi ömürlük sonuç vermeyecektir. Ortalama olarak 3-6 ayda bir tekrar uygulaması yapılır. Kişinin migren ataklarının sıklığı ve durumuna göre uzman tarafından tekrar seansları belirlenir