Gençlik aşısı yaşlanmayla beraber deride oluşan ince kırışıklıkların, deformitelerin, sarkmaların ve matlığın tedavisinde kullanılan bir mezoterapi yöntemidir. Temel olarak içerisinde deride su tutan bir molekül olan hyaluronik asit içerdiği için nem aşısı olarak da bilinmektedir. Gençlik aşısı hyaluronik asitin yanı sıra cildimizin yenilenmesini sağlayan çeşitli aminoasitler, peptidler ve vitaminleri de içermektedir.

Gençlik aşısı ile deride su tutarak kuruluğun ve matlığın giderilmesi sonucu daha parlak ve gergin bir cilt oluşturulması hedeflenmektedir. İçerdiği aminoasit ve peptidlerle derimizde yaşla birlikte azalma eğiliminde olan kollajen ve elastin sentezinin artması hedeflenir. Böylelikle cildimiz daha parlak, canlı gözükür ve yaşlanma etkileri azaltılabilir.

Gençlik aşısı uygulaması sadece ileri yaşta uygulanması gereken bir uygulama olmayıp cildimizin yaşlanma sürecini de geciktirmesi sebebiyle erken yaştan itibaren uygulanabilir. Uygulandığında ciltte yaşlanmayı geciktirmesi en önemli özelliğidir.