Yüzümüzün ana taşıyıcı hattı olan elmacık hattı ve orta yüz bölgesinde yer alan yağ yastıkçıklarıdır. Yaşlanmayla beraber yüzümüzde bir miktar hacim kaybı gelişir. Elmacık kemiğinin ve orta yüz bölgesinde yer alan yağ yastıkçıklarının erimesi yüzümüzün aşağı doğru düşmesini sağlar. Bu durum nazolabial çizgilerimizin derinleşmesi ve buldog katlantılarının oluşması ile sonuçlanır. Ayrıca yüzümüzü üçgen ve oval yapısı kaybolurken daha kare bir yüz görüntüsü ortaya çıkar.

Genelde hastalarımızın en çok başvuru sebeplerinden biri olan elmacık ve orta yüz dolgusu çok iyi tasarlanması gereken bir dolgu çeşididir. Ön ve arka elmacık hattı çok orantılı oluşturulmalıdır. Aksi durumda kişilerin yüzlerinde orantısızlıklara yol açabilecektir. Bu bölgeye yapılacak dolgu ugulaması yüzümüzün tekrar yukarı kalkmasını sağlarken nazolabial çizgilerin yeniden eski formuna kavuşturmaktadır. Ayrıca yüzümüzün altı kısmında oluşan sarkmalarında toparlanmasını sağlamaktadır. Elmacık dolgusu son zamanlarda Holywood yanağı da denilen görüntüyü oluşturmakta ve kişilerin allık hatlarını belirginleştirmektedir. Bu da çekici ve etkileyici bir yüz formunun oluşmasını sağlamaktadır.

İşlem öncesi mutlaka doktor muayenesi yapılması ve uygulanacak dolgunun miktarı ve yöntemi hastanın da beklentilerini karşılayacak şekilde oluşturulması gerekmektedir. İşlem sonrası 15. günde kontrol muayenesi planlanmalı ve eksik kalan yerlen tamamlanmalıdır.

5-10 dakika süren işlem sonrası hastalarımız farkı hemen görmekte ve bu tedavi yöntemi ile tetiklenen kalojen sentezlenmesinin artışı da kalıcılık süresini artırmaktadır.