Burun yüzün merkezinde yer alan ve bu sebepten dolayı yüz ifadesini en çok değiştiren yapılardan bir tanesidir. Burunda mevcut olan asimetriler dolgu gibi cerrahi olmayan yöntemlerle giderilmektedir. Burun dolgusunun cerrahiye göre daha az invaziv olması oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Hasta yaklaşık 30 dakikalık bir işlem sonrasında çok daha hızlı günlük hayatına dönebilmektedir. Ayrıca burun operasyonları sonrası yaşanan çökme dolgu sonrası hiç yaşanmamaktadır.

Operasyon sonrası hastalarda 1 seneye kadar kalıcı olan ödem burun dolgusu sonrasında 1 hafta gibi kısa bir sürede iyileşmektedir. Bir başka avantaj ise operasyon sonrası ortaya çıkan görüntü hastayı tatmin etmediği takdirde bunun geri dönüşü neredeyse imkansız iken dolguda bu durum böyle değildir.

Uygun alanlara hyaluronik asit içerikli dolgu maddesi uygun teknikle uygulandığında cerrahi işlem gerektirmeksizin mükemmel sonuçlar alınmaktadır.

Burun dolgusu, işlem yapılacak olan bölgeye lokal anestezi kremleri uygulandıktan sonra 15 dakikalık bir sürede minimum ağrı duyularak konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

İşlemin kalıcılık süresi kullanılan dolgu özelliğine göre 8-15 ay arasında değişmektedir. Yandan bakıldığında kemer yapısı bulunan burun tiplerine, profesyonel eller tarafından burun dolgusu yapıldığında memnuniyet seviyesi çok yüksek sonuçlar elde edilmektedir. İşlem sonrasında uygulama alanında oluşan ufak şişlikler ve kızarıklıklar yaklaşık bir hafta içinde toparlanarak daha pürüzsüz bir hal almaktadır.

Burun dolgusu işlemi birkaç sefer tekrar edildiği takdirde kalıcı olma özelliğine sahip olabilir.