SANATÇI BOTOKSU

Botulinum toksini (Botoks) enjeksiyonu; yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde en sık uygulanan kozmetik işlemdir. Etkisini dinamik kırışıklığa sebep olan kasları devre dışı bırakarak gösterir. Alın, kaş ortası ve kaz ayağı çizgilenmelerinde güvenli olsa da yüzün alt kısmına yapılan uygulamalarda istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Ayrıca mimik kaslarının kullanılamıyor olması nedeniyle oluşan donuk yüz ifadesi sahne sanatçıları başta olmak üzere bazı kişileri rahatsız eder.

Mezobotoks; ilacın seyreltilerek çok düşük dozlarda, daha yüzeysel enjekte edildiği bir yöntemdir. Tek başına sulandırılabildiği gibi mezoterapi ürünleri ile de seyreltilebilir. Mezoterapi ürünleri ile birlikte kullanıldığında kırışıklıklar azalırken deri hücrelerinin daha aktif çalışması da sağlanmış olur. Cildin yapısı ve nem dengesi düzelir, esnekliği artar. Böylece kişi mimiklerini kaybetmeden daha genç bir görünüme kavuşur.

Son zamanlarda botoksun hyalüronik asit dolgu maddeleriyle elde edilen karışımları da kullanılmaya başlamıştır. Özellikle ileri yaşlanma belirtileri gösteren deride hyalüronik asidin onarıcı özelliği de devreye girdiğinde başarı şansı artar. Bu yöntem hacim kazandırmak amacıyla yapılan dolgu işlemlerinde oluşabilecek istenmeyen yan etkileri de ortadan kaldırır. Botoks ve dolgunun ayrı ayrı yapıldığı uygulamalardan daha güvenlidir. Sonuçta daha doğal ve genç bir görünüm elde edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir