Tüm yüz botoks uygulaması olarak ta bilinen klasik botoks uygulaması standart olarak 3 bölgeyi içermektedir. Bu bölgeler kaş ortası, alın çizgileri ve göz kenarında yer alan kaz ayaklarıdır. Fakat kişinin ihtiyaçları dikkate alınarak yüzde farklı bölgelere de botoks uygulanabilir.

KİMLER BOTOKS YAPTIRABİLİR?

Kaş ortası, alın ve göz kenarında, mimik sonrası ortaya çıkan kırışıklıklardan rahatsız olan her yetişkin birey botoks yaptırabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus; kırışıklıklar oturmadan botoks işlemine başlanmış olmasıdır. Toplumda bilinenin aksine kırışıklıklar oluşmaya başlamadan, onları önlemek amaçlı yapılan botoks çok daha fazla yarar sağlayacaktır.

KİMLER BOTOKS YAPTIRAMAZ?

Gebeler, kas hastalığı olanlar, botulinum toksinine alerjisi olanlar botoks yaptıramaz.

ETKİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Standart olarak botoks işleminin etki süresi 4-6 ay kadardır. Fakat bu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu süre yaşam standartlarına ve beslenme özelliklerine göre değişebilmektedir.

ETKİSİ GEÇTİKTEN SONRA YÜZÜMDE DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

Botoksun etkisi geçtikten sonra yüzde herhangi bir deformasyon oluşmaz. Aksine yüzünüzdeki yaşlanma sürecini durdurduğu için aynı yaştaki kişilere göre daha az kırışıklıklarınız olur. Bu da size avantaj sağlayacak bir durum oluşturacaktır.